Eter leci na księżyc? Oto, co napędza rakietę ETH

DeFi, instytucje i Eth2: Jakie są wszystkie czynniki napędzające obecny wzrost Ether do najwyższych w historii?

Ether ponownie osiągnął rekordowy poziom 2 lutego, osiągając psychologiczny poziom 1500 USD

Od tego czasu jego cena utrzymuje się powyżej tego poziomu i obecnie kształtuje się na poziomie około 1700 USD. Wraz z Crypto Bank i innymi kryptowalutami, Ether ( ETH ) odnotował wybitną akcję cenową od początku 2021 roku, osiągając wzrost o 10,46% w ciągu miesiąca.

Chociaż Bitcoin również odnotowuje pozytywne zmiany cenowe, jest on nieśmiały w swoim poprzednim rekordowym poziomie 41 941 USD osiągniętym 8 stycznia. Wolumeny Ether rosną. Według dostawcy danych rynkowych CryptoCompare, wolumeny spot osiągnęły najwyższy w historii poziom 11 stycznia, przy czym wolumeny za miesiąc wzrosły o 320% od grudnia 2020 r.

Wraz ze wzrostem wolumenów dane z firmy analitycznej CryptoQuant pokazują, że ilość Ether przechowywana na scentralizowanych giełdach spada do nowych minimów, sygnalizując zwiększoną presję zakupową dla ETH.

Wzrastały również odpływy walutowe, co pokazuje, że kupujący są bardziej zainteresowani posiadaniem aktywów niż ich sprzedażą. Ki Young Ju, dyrektor generalny firmy CryptoQuant zajmującej się analizą danych kryptograficznych, powiedział Cointelegraph: „Ponieważ rezerwy ETH na wszystkich giełdach stale maleją, myślę, że hossa będzie trwała, dopóki nie przestanie spadać”.

Dane o instrumentach pochodnych również pokazują bycze perspektywy dla Ether, ponieważ według platformy analizy danych Laevitas 80% wolumenu opcji na Deribit zostało zdominowane przez wezwania (zlecenia kupna) 2 lutego, kiedy ETH osiągnął swój rekordowy poziom około 1500 USD – a znak uparty.

Według Bena Zhou, prezesa giełdy Bybit, Ether dogania Bitcoin pod względem popytu i wolumenu obrotów. Powiedział Cointelegraph: „W ciągu ostatnich kilku dni wolumeny naszych par ETH / USD i ETH / USDT nie różniły się zbytnio od ich odpowiedników BTC”.

Zaangażowanie instytucjonalne

Ether dobrze sobie radzi zarówno w handlu detalicznym, jak i instytucjonalnym, a popyt na Ether szybko rośnie . Podczas gdy Grayscale, największy na świecie zarządzający aktywami kryptowalutowymi, wcześniej zamknął kilka trustów altcoin, w tym Ethereum Trust, inwestycje wznowiono na początku stycznia, a obecnie zarządza ETH o wartości 4,25 miliarda dolarów w momencie pisania, co oznacza wzrost o ponad 240% w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jonathan Hobbs, autor The Crypto Portfolio i były zarządzający funduszem aktywów cyfrowych, powiedział Cointelegraph:

„Widzieliśmy ogólną rotację na rynku kryptowalut w altcoinach, podczas gdy Bitcoin był w pewnym zakresie. Ethereum jest proxy dla rynku altcoinów, do którego instytucje mogą uzyskać dostęp za pośrednictwem zaufania Grayscale. Przy kapitalizacji rynkowej wynoszącej prawie 200 miliardów dolarów Ethereum jest wystarczająco duży, aby instytucje zaczęły traktować poważnie ”.

Comments are closed.

Post Navigation