PayPal umożliwia klientom ze Stanów Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie bitcoinów

Gigantyczny internetowy procesor płatności Paypal ogłosił wczoraj, że wszyscy „uprawnieni posiadacze kont w USA mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio przez PayPal”.

Gigantyczny procesor płatności online Paypal ogłosił, że wszystko

Gigantyczny internetowy procesor płatności Bitcoin Circuit ogłosił, że wszyscy „uprawnieni posiadacze kont w USA mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty”.

Gigant obsługujący płatności online ogłosił wczoraj, że wszyscy „uprawnieni posiadacze kont PayPal w Stanach Zjednoczonych mogą teraz kupować, przechowywać i sprzedawać kryptowaluty bezpośrednio przez PayPal”. Aktualizacja oryginalnego oświadczenia stanowi, że użytkownicy mogą wchodzić w interakcje z zasobami cyfrowymi z poziomu aplikacji PayPal lub za pośrednictwem kont na komputerze. Jednak społeczność kryptowalut pozostaje podzielona w swoich opiniach – czy jest to rzeczywiście dobre dla Bitcoina w dłuższej perspektywie.

Czy PayPal pomógłby bitcoinom osiągnąć powszechną akceptację?

Wiele osób uważa, że posunięcie PayPal jest sposobem, w jaki Bitcoin ostatecznie osiągnie uznanie głównego nurtu. Wielu członków opublikowało zrzuty ekranu swoich zakupów, mówiąc, że PayPal stworzył bardzo przyjazny dla użytkownika interfejs. Prezes Binance, Changpeng Zhao, sparafrazował nawet nieśmiertelne słowa Neila Armstronga – „Jeden mały krok dla PayPal, jeden wielki skok dla B…” Ponieważ Binance Coin nadal nie jest notowany na PayPal, można bezpiecznie założyć, że miał na myśli Bitcoin. Jednak niektórzy twierdzili, że jest to w rzeczywistości niedźwiedzie dla BTC, ponieważ PayPal nie zezwala na wypłatę środków. Ponadto wielu użytkowników ma również obawy dotyczące potencjalnie wysokich opłat.

Cena Bitcoina nadal oscyluje wokół 16000 USD

Cena bitcoinów osiągnęła w tym tygodniu prawie trzyletni rekord, kiedy przekroczyła poziom 16 000 USD – poziom, którego nie widzieliśmy od stycznia 2018 r. Dzięki systemowi PayPal, który umożliwia amerykańskim konsumentom kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie bitcoinów, może pomóc utrzymać cenę w górę. Warto jednak zauważyć, że chociaż kwalifikujący się klienci z USA mogą kupować lub sprzedawać aktywa kryptograficzne, to jest to cały zakres tego, co mogą teraz zrobić z monetami. Na stronie z warunkami korzystania z usługi PayPal czytamy, że „obecnie NIE możesz wysyłać zasobów kryptograficznych do rodziny lub przyjaciół, używać aktywów kryptograficznych do płacenia za towary lub usługi ani wypłacać aktywów kryptowalutowych z centrum kryptowalut do zewnętrznego portfela kryptowalut”.

Comments are closed.

Post Navigation